Hafıza Geliştirmenin Yolları

Hafıza Geliştirmenin Yolları

İnsan beyninin %10′u kullandığına inanılır. Bu bilimsel olarak yalanlanmıştır. Aslında insan beyninin tamamını kullanır. Hem de çok basit işlerde bile. Zaman zaman hafızamızın yeterli olmadığını ya da bir iş için uygun olmadığımızı düşünürüz. Aslında herhangi bir iş önce insanın beyninde başlar. Hafıza geliştirilebilir bir şeydir.

Zihinsel yeteneğimizi kullanmakta karşılaştığımız birçok sorun, beynin temel kapasitesinin eksikliğinden değil, onun potansiyeli ve nasıl kullanılacağı konusunda yetersiz bilgiden kaynaklanmaktadır.

Beyin geliştirmenin özü; düşünme sürecinizde etkin bir denetim sağlamak, çözülmesi güç sorunlara daha etkili bir şekilde yaklaşmanızı sağlayacak olan zihinsel araçlar geliştirmek, kendinizi hatalı sanılarınızdan, kendinize duyduğunuz güven eksikliğinden ve katı düşüncelere duyduğunuz aşırı güvenden kaynaklanan zihinsel kördüğümden kurtulmanızı sağlamaktır.

İnsan beyni, hemen hemen tüm alanlarda olduğu gibi hafıza kapasitesiyle de insanları şaşkına çevirmektedir. İnsan beyninin çok yüksek bir hafıza kapasitesi olmasına rağmen çevresel etkenler, yanlış kullanım, fiziksel nedenler, psikolojik nedenler ve kimyasal sorunlar beynin tüm aktivitelerini etkilediği gibi hafıza kullanımını da olumsuz yönde etkileyebilir. Tıpkı insan vücudundaki kaslar gibi beyin de çalıştırıldıkça hafızadaki bilgileri güncel tutar ve hafıza için ayrılan alanın çok daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Sudoku oynayarak bilişsel zekamız gelişiyor. 3000 yetişkin erkek ve kadın arasında yapılan araştırmalarda, günde 60-75 dakika sudoku oynayan kişilerin beyin performanslarının 10 yaş daha iyi olduğu kanıtlanmış. Sudoku oynamak için hemen kendinize sudoku kitabı veya elektronik sudoku edinin.

Stres atmanın en güzel yollarından biri kuşkusuz meditasyon yapmaktır. Meditasyon yapınca dış beyni oluşturan korteks çalışmaya başlıyor. Korteksin çalışması önemlidir. Çünkü burada hafıza ve dil merkezi bulunuyor. Bu yüzden meditasyon yapmayı alışkanlık haline getirin. Günde 40 dakika boyunca meditasyon yapın. İşteyken sandalyenizin arkasına yaslanın, gözlerinizi kapatın ve bir noktaya odaklanın. Uzaktaki kuşların kanat çırpışını, kendi nefesinizi duymaya çalışın.
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hafıza eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Hafıza eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Hafıza eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bursa’daki hafıza eğitimlerimiz  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Hafıza Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 NLP,nlp Practitioner, nlp eğitimi

Bir yorum

  1. çok güzel

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık