eV dEkORASYON, dekorasyon, MOBİLYA,mobilya, mutfak, banyo, yatak odası, dekoratif, ofis, bahçe,

eV dEkORASYON, dekorasyon, MOBİLYA,mobilya,  mutfak, banyo, yatak odası, dekoratif, ofis, bahçe,


EV dEKORASYON

İşte evinize her baktığınızda bir şeylerin eksik olduğunu hissettiren 9 hata...

*** Plan yapmamak Evinizi dekora edeceksenz, hangi eşyayı nereye koyacağınızı ya da hangi eşyalara ihtiyacınız olacağını mutlaka bir liste halinde yazın. Evinizin kaba taslak bir planını çizerseniz elinizdeki eşyaları nerelere koyacağınızı bilirisiniz. Bu size hem çok vakit kazandıracak, hem de eksikleriniz olmasını engelleyecektir.

*** Aydınlatma hataları Pek çok kişi evini dekora ederken aydınlatmayı pek fazla önemsemez. Fakat aydınlatma en önemli öğrelerden biridir. Aydınlatma yaparken dikkat etmeniz gerek ilk şey, görüş problemi yaratmayacak şekilde ve yeterli aydınlatma sağlamaktır. İkinci adımda ise okuma yaptığınız ya da çalıştığınız alanların ekstra aydınlatması var. Kitap okuduğunuz veya elişi yaptığınız alanda daha fazla ışığa ihtiyaç duyarsınız.Son adım ise vurgulamak istediğiniz alanları küçük spotlar yardımıyla aydınlatmaktır.

***Işık ve renk uyumsuzluğu Renkleri gösteren boya katologlarına baktığınızda, eviniz için en uygun rengi bulduğunuzu düşünebilirsiniz, fakat renk seçiminde evinizin aldığı ışığı da düşünmelisiniz. Örneğin eviniz kuzey ya da doğu yönündeyse, az ışık alır ve soğuk renkler evinize donuk bir hava verir, bu yüzden sıcak renkleri tercih edin. Aynı şekilde batı ve güney yönlerinde de sıcak renkler çok baskın görüneceğinden soğuk renkleri tercih edebilirsiniz.

***Odanın ne amaçla kullanılacağını hesaba katmamak Evinizi döşerken hangi odayı ne amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurun. Örneğin; çocuk odası olarak kullanacağınız bir dodayı koyu ve cansız renklerde döşerseniz, odaya yanlış bir ruh hali katarsınız. Ya da salonunuzu kırmızı ağırlıklı döşerseniz, çok agresif bir etki yaratabilirsiniz. Odalarınızı boyarken ve içini eşyayla doldururken, renk uyumlarına dikkat etmelisiniz. ev dekorasyon, dekorasyon, mobilya, araba, şömine, ferforje, mutfak, banyo, ev dekorasyonu, merdiven, vitrin, kapı, ahşap, yatak odası, lavabo , ashap, dekoratif, ofis, bahçe, çelik,

***Oranlara dikkat edin Ev döşerken amatör kişilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de oranları doğru hesaplayamama… Küçük bir yemek odanız varsa, çok beğenerek aldığınız kocaman bir yemek masası, odanızı küçücük gösterecektir. Ya da çok beğendiğiniz bir şömine tasarımı, yüksek tavanlı evinizde kaybolup gidebilir. Ya da küçük evinizde kullandığınız büyük desenler algıda sorunlar yaratabilir. Geniş odalarda ise geniş desenler kullanmanın sakıncası yoktur.

***Çok fazla tarzı karıştırmak Şu sıralar birden fazla dekorasyon tarzını kullanmak çok popüler, doğru kullanıldığında da oldukça şık ve ferahlatıcı görünür. Fakat bunu yaparken karmaşaya düşerseniz, eviniz çok dağınık ve düzensiz görünecektrir. Minimal döşenmiş salonunuza, klasik bir kitaplık koyablirisiniz, fakar hem klasik, hem minimal, hem endüstriyel ve başka tarzları bir arda kullanmaya kalkarsanız evinizde kargaşaya neden olursunuz. Doğru dengeyi sağlamak evinizi sil baştan kurmak değil, aksine elinizde var olanlara yeni fonksiyonlar kazandırmaktır.

*** Ses dağılımını göz önünde bulundurmamak Evinizdeki sert köşeler ve derin noktalar ortamın akustiğini olumsuz yönde etkiler. Bu yüzden usta dekoratörler bu tarz noktaları genelikle yumuşak aksesuarlarla ya da oval eşyalarla kapatmaya çalışır. Siz bunun aksine bu noktaları açıkta bırakırsanız, evinizde yankılanmalara yol açabilirsiniz. Eviniz küçükse bu çok sorun olmayacaktır fakat büyük evlerde hemen dikkat çeker.

*** Renk karmaşası Artık evlerde bir çok renk birarada kullanılabiliyor. Özellikle pastel renklerin moda olması dolayısıyla neyi neyle uydursam derdi kayboldu. Fakat pastel renklerin çok fazla kulalnımında evinizde donuk bir hava oluşması gibi bir tehlike söz konusu. ev dekorasyon, dekorasyon, mobilya, araba, şömine, ferforje, mutfak, banyo, ev dekorasyonu, merdiven, vitrin, kapı, ahşap, yatak odası, lavabo , ashap, dekoratif, ofis, bahçe, çelik, Bu yüzden evinizi pastel renklerle döşediğinizde, mutlaka canlı renklerden oluşturulmuş birkaç ayrıntı kullanın. Bu ayrıntılar evinizin canlılığını arttıracak ve donuk olma riskini ortadan kaldıracaktır.

***Küçük detayları atlama Bir mekanda kullanılan renkler ve detaylar ne kadar güzel olursa olsun, evi tamamlayan unsurlar, mimari ayrıntılardır. Yani kapı kollarından lamba anahtarlarına kadar her ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor. ev dekorasyon, dekorasyon, mobilya, araba, şömine, ferforje, mutfak, banyo, ev dekorasyonu, merdiven, vitrin, kapı, ahşap, yatak odası, lavabo , ashap, dekoratif, ofis, bahçe, çelik,

Son aşamaya geldiğinizde elinizde neler olduğunu tek tek kontrol edin ve evinizi bireysel değil bütünsellik içinde tamamlayın. Küçük ayrıntılar da olda üzerinde durduğunuz unsurlar, evin içindeki uyumu yakalamak için önemli anahtarlardır. Bu yaklaşımdaki parola ise evinizde sadelik ve uyumu her zaman korumaktır.

ev dekorasyon, dekorasyon, mobilya, araba, şömine, ferforje, mutfak, banyo, ev dekorasyonu, merdiven, vitrin, kapı, ahşap, yatak odası, lavabo , ashap, dekoratif, ofis, bahçe, çelik,Derleyen : DR PİST


REKLAMDIR… …REKLAMDIR…

İZMİR'DEKİ

YAZ OKULU, KİŞİSEL GELİŞİM KURSLARI, HIZLI OKUMA, HAFIZA EĞİTİMİ, BEYİN GÜCÜNÜ GELİŞTİRME, REİKİ, HİPNOZ EĞİTİMİ, NLP EĞİTİMLERİ, HIZLI OKUMA KURSLARI , AİLE İÇİ İLETİŞİM, DİKSİYON EĞİTİMLERİ

SEMİNERLERİ
İÇİN
AYRINTILI BİLGİ:

SAYGIN NLP DANIŞMANLIK

Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11 Alsancak - İzmir
Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224 msn: cemalkondu@hotmail.com www.sayginnlp.com – www.cemalkondu.com

ev dekorasyon, dekorasyon, mobilya, araba, şömine, ferforje, mutfak, banyo, ev dekorasyonu, merdiven, vitrin, kapı, ahşap, yatak odası, lavabo , ashap, dekoratif, ofis, bahçe, çelik,

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık