Twitter A Giriş

Twitter a Giriş

Proxy siteleri yani vekil sunucular yardımıyla yasaklı sitelere giriş çoğu zaman mümkün. Bunun için Google'da Free Proxy Sites yazmak ya da alanında en bilinen sitelerden olan hidemyass.com veya vtunnel.com'a girerek de bu sitelere erişebilirsiniz. Ancak proxy sitelerini seçerken dikkatli davranmakta fayda var. Google aramalarında çıkan bazı proxy siteleri zararlı kaynadığından yasaklı sitelere gireyim derken virüslerle uğraşmayın. Bunun dışında proxy siteleri çoğunlukla fazlaca adware yani reklamlarla kaynıyor ve bu şekilde gelir yaratmaya çalışıyorlar. Haliyle yasaklı sitelere gireyim derken istemediğiniz kadar çok reklama maruz kalma durumu da söz konusu. VPN (Sanal Özel Ağ) Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN de yasaklı sitelere girmek için bir başka formül. Bu yöntem ise proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz. Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel kar...Devamını Oku »

Peşin Hüküm Verme İle İlgili Sözler

Peşin Hüküm Verme İle İlgili Sözler

Birbirinize karşı nazik ve sevecen olmalısınız ki kimse kendisini başkasından üstün görmesin veya zarar vermesin. - Hz. Muhammed Uygarlık farklılıkların teşvikidir. Uygarlık bu yüzden demokrasiyle eş anlamlıdır. Kaba kuvvet, baskı, şiddet veya belli bir modeli herkese zorlama uydurmak hem uygar değildir, hem demokratik değildir. - Gandhi İnsanın insana yaptığı dünya tarihindeki en üzücü bölüm. Dünyadaki insanların hikayesi büyük oranda insanların hoşnutsuzlukla, toplum genelinden farklı olanların üzerine saçtığı onursuzluk, alçaklık suçlamalarının, işkencelerin ve ölümlerin hikayesi. - George K. Anderson “Önyargılı olmak demek, her zaman zayıf olmak demektir.” S. Johnson “Bir önyargıyı yıkmak, atomu parçalamaktan daha zordur.” Einstein Allah, insanlara karşı merham...Devamını Oku »

Gençlik - Yaşlılık Ile Ilgili Sözler

Gençlik - Yaşlılık ile ilgili sözler

Alternatifini düşündüğünüzde yaşlılık hiç de kötü değil. Maurice Chevalier Yaşlanmadan önce, iyi yaşamak; yaşlandıktan sonra da, iyi ölmek istedim. SENECA Gençlikte Günler Kısa, Yıllar Uzun; Yaşlılıkta Da Günler Uzun, Yıllar Kısadır. PANİN Çekingenlik gençliğe bir süs, yaşlılar içinse yüzkarasıdır. Aristoteles Gençlik yeli yaşlılığa erince, Yaban eller gül goncayı derince, Muhabbetten ayrılığa gelince, Ararsın tutacak dal bulamazsın. Gençler sadık olmak isterler yapamazlar, yaşlılar sadık olmamak isterler yapamazlar. Oscar Wilde Bırak batırayım elimi derine peçeli parıltının ortasından, taştan gecenin ortasından, ve bırak titresin unutulmuş yaşlının yüreği bende bin yıl tutsak kalmış bir kuş gibi. Pablo Neruda İn...Devamını Oku »

Çevre Kirliliği Kısa Bilgi

Çevre Kirliliği Kısa Bilgi

Çevre; dünya üzerinde yaşamını sürdüren canlılarının hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü dış ortamdır.Yani “Ekosistem” olarak tanımlanabilir. Hava, su ve toprak bu çevrenin fiziksel unsurlarını, insan, hayvan, bitki ve diğer mikroorganizmalar ise biyolojik unsurlarını teşkil etmektedir Çevre Kirliliği Kısa Bilgi Doğanın temel fiziksel unsurları olan, hava, su ve toprak üzerinde olumsuz etkilerin oluşması ile ortaya çıkan ve canlı öğelerin hayati aktivitelerini olumsuz yönde etkileyen cansız çevre öğeleri üzerinde yapısal zararlar meydana getiren ve niteliklerini bozan yabancı maddelerin hava, su ve toprağa yoğun bir şekilde karışması olayına "Çevre Kirliliği" adı verilmektedir. Gelişen teknolojinin yaşamıma getirdiği rahatlık yanında, bu gelişmenin tabiata ve çevreye verdiği kirliliğin boyutu her geçen...Devamını Oku »

Borç İle İlgili Sözler

BORÇ İLE İLGİLİ SÖZLER

Eğer paranın değerini bilmek istiyorsan, git bir kimseden borç para iste.Benjamin FRANKLIN Kılıçla alınan vatan, para ile satılmaz. 2. ABDÜLHAMİD Dünyada en güç istenen, borç paradır. Refik Halit Karay Borç para almayı yalnız rahatsızlık diye telakki etmeye kendinizi alıştırmayınız, göreceksiniz ki bu bir felaket bir musibettir. Samuel Johnson Öyle bir duruma geldik ki insan borcunu ödedi mi, lütuf yapmış sayılıyor. Teren Tius Cimri, Borç Para İsteyecek Kişinin Geldiğini Bir Fersah Uzaktan Görür. Sadi Sabahleyin Borçlu Kalkmaktansa Akşamleyin Aç Yatmak İyidir. Anonim Borcunu Azaltırsan Hür Yaşarsın, Günahlarını Azaltırsan Rahat Ölürsün. Anonim Veresiye Dediler, Alasım Geldi.İstemeye Geldiler, Ölesim Geld...Devamını Oku »

Yukarı Çık