Kişisel Başarı, ( Duygusal Bir Termometre Kullanmak)

Kişisel Başarı, (  Duygusal Bir Termometre Kullanmak)

KİŞİSEL GELİŞİM, KİŞİSEL BAŞARI, BİREYSEL GELİŞİM

Kişisel Başarı, ( Duygusal bir termometre kullanmak)

Jale , yapışı ani öfkelenmelere uygun birisiydi. Müthiş alıngandı ve pek çok duruma da aşırı duygusal cevaplar vermeye eğilimliydi. "Sadece jale île ilgili bir şey on puanlık bir cetvelde on bir puan eder" itirafında bulundu yakın bir akrabası. Bazen aldatıcı basit bir metod, aşırı reaksiyon gösteren insanların doğru karşılık vermelerine engel olabilir. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

İnsanlar bulundukları durumları gereksiz endişe, üzüntü ve duygusal mutsuzluklarla sonuçlandırma ve onları abartma eğilimindedirler. Kendimizi rahatsız etmeyi nasıl beceriyoruz? Sadece pireyi deve yaparak, Bir şeyin gerçekten can sıkıcı, rahatsı edici ya da hüsran verici olduğunu tanımlamak ve doğru karşılık vermek yerine, biz hadise ya da durumu infilak ettirip kendimizi korkunç hissederiz. Jale tipik bir örnektir. Ne zaman kocasının ailesi yemeğe gelse, kayınvalidesi patates ezmesinin topaklı olduğu yorumunu yapardı. Eğer bu hanımefendi kusur bulucu bir eleştirmen olsaydı, emin olabiliriz ki, bu, jale hafif bir dargınlıktan çok hak vermeye dayalı bir aşağılama olurdu. Fakat bunun yerine, o korkunç derecede incitilmiş ve hakarete uğramış hissetti. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

Biz şunu öneriyoruz,

• Sıfırdan yüze kadar derecelendirilmiş duygusal termometre kullanın. Sıfırın anlamı, her şey çok iyi gidiyor, gereksiz gerilim yok demektir. Yüz puan ise hayatınız) ciddi bir şekilde tehdit eden ya da yıkan bir şeylerin olduğunu gösterir. Jale, kayınvalidesine kaç puan vermiştir? Emin olun beş ya da on puandan daha fazla değil. Fakat jale, doksan beş puan vermiş gibi görünüyordu. Buna benzer şekilde, altı yaşındaki oğlu okulda kötü sözler kullandığı için cezalandırıldığında jale, elliden yetmiş dere- ceye yükseldi. Jale, bizim hastalarımızdan biri olsaydı ona aşırı re- aksiyon göstermemesi için, olayların çapım ölçmesin! tavsiye ederdik. Süreç gayet basit fakat çok etkili olabilir: (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

• Kendinizi mutsuz hissettiğinizde, kendinizden duygusal termometrenizde mantıklı bir sayıya ulaşmasını isteyin. Eğer duygularınızın gücü on. yirmi ya da otuz. belki altmış ya da yetmiş kadar yüksek olup olmadığım kendinize sorun. Müşterilerimizden biri şunu söyledi: "Ne zaman kendimi öfkeli ya da mutsuz hissetsem "bu normal mi, yoksa aşırı reaksiyon mu veriyorum" sorusunu sormayı öğrendim. Bu benim rasyonel bir sayıya ulaşıp duygularımın değişmesine yardımcı oluyor, çünkü ulaştığım sayı düşündüğümden daha az oluyor." Problem, yanlış etiketlemeden kaynaklanıyor. Birşeyi korkunç, iğrenç ya da dehşet verici olarak adlandırdığımızda, onun gerçekten can sıkıcı olması aşırı tepki göstermemize neden olmaktadır. "Nasıl düşünürsen öyle hissedersin." Bir dahaki sefer bir şey için üzüldüğünüzde. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

• Duygusal termometrede doğru bir sayı elde etmeye çalışın ve sonuçta daha az üzüldüğünüzü göreceksiniz.

(kişisel gelişim, gelişim, kişisel gelişim eğitimleri, gelisim, kişisel gelişim kitapları, kisisel gelisim, kişisel gelişim merkezi, kişisel gelişim kursları, kisisel gelişim, kişisel gelişim seminerleri, kişisel gelişim siteleri, kişisel gelişim testleri, kişisel gelişim kitap, kişisel gelişim uzmanı, kişisel başarı)


DERLEYEN : ALINTIDIR


REKLAMDIR… …REKLAMDIR…

İZMİR'DEKİ

NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA, ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

SEMİNERLERİ
İÇİN
AYRINTILI BİLGİ:

SAYGIN NLP DANIŞMANLIK

Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11 Alsancak - İzmir
Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224 msn: [email protected] www.sayginnlp.com –www.cemalkondu.com

(kişisel gelişim, gelişim, kişisel gelişim eğitimleri, gelisim, kişisel gelişim kitapları, kisisel gelisim, kişisel gelişim merkezi, kişisel gelişim kursları, kisisel gelişim, kişisel gelişim seminerleri, kişisel gelişim siteleri, kişisel gelişim testleri, kişisel gelişim kitap, kişisel gelişim uzmanı, kişisel başarı bireysel gelişim, )
married men cheat with men why do men cheat on their wife my wife cheated on me now what
women who love to cheat read read
how to cheat on husband looking to cheat signs of infidelity

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık