Eğitim Koçluğu

Antalya Eğitim Koçluğu

Antalya Eğitim Koçluğu

Öğrencinin bilgi birikimini, becerilerini, farkındalığını ve sosyal gelişimini ölçmek amacıyla bir rehber öğretmen, eğitim koçu ve danışman öğretmenler birlikte hareket ederek birtakım anketler uygular ve değerlendirmeler yapar. Eğitim Koçluğunda amaç; Gereken yapıyı, destek ve geri bildirimi sağlayarak, bireyi harekete geçirmek ve hedeflerine ulaşması konusunda istek uyandırmaktır. Kişiyi teşvik ve motive ederken harekete geçmesini, yaşamında var olan başlıca enerji kaçaklarından kurtulmasını amaçlar. Öğrenciler Koçluk Çalışması sayesinde öğrenciler zaman kullanımını çok daha etkili hale getirirken; “zamanı”, düzenlemeyi ve kullanmayı öğrenirler. Çok daha düzenli ve “organize” olurlar. Öğrenim konusunda çok daha istekli olur, öğrenmeye merak duyar ve bu merakını hep canlı tutar. Çok daha katılımcı davranışlar sergilerler. Eğitim koçluğu sistemi öğretmenlere öğrencileriyle olan iletişimlerini geliştirmeleri ve güçlendirmeleri için güçlü bir yöntem sunar. Bu yöntem...Devamını Oku »

Denizli Eğitim Koçluğu

Denizli Eğitim Koçluğu

Öğrencinin belli bir dersin içeriğini tam olarak öğrenebilmesi için izlemesi gereken yollar anlaşılmaktadır. Önemli bir nokta da, bu yolların her öğrenci için aynı olmadığıdır. Herkesin öğrenme sırasında kullandığı ve güçlü olduğu alanları değişiktir. Kimi insan dinleyerek, kimisi görerek, kimi dokunarak daha iyi öğrenir. Bir öğrencinin verilen bir zaman içinde, öğrenmesi gereken konuları kalıcı olarak öğrenmesi için, hem zamanını iyi kullanması hem de bu zaman içinde, güçlü ve zayıf olduğu öğrenme kanallarının farkında olarak, en verimli yolları keşfetmiş olarak çalışabilmesi önemlidir. Birçok öğrencinin sınav sırasında yaşadığı kaygının, sınavda sergilenmesi gereken becerileri olumsuz yönde etkilemesi durumudur. Sınav kaygısı kesin olarak belli türlere ayrılmamakla beraber kaynakları ve ortaya çıkış şekilleri açısından farklılıklar gösterebilir. Öğrenci, hazırlığını tam olarak yapamamışsa, kendini başkalarıyla karşılaştırıyorsa, geçmiş sınavlarında başarısız olmuşsa, sınav...Devamını Oku »

Öğrenci Koçluğu Dökümanları

 Öğrenci Koçluğu Dökümanları

Değişimi arzulayan, içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak isteyen, kendi kendini yönetmeye arzulu ve seçimlerinin sorumluluğunu almaya hazır, cesur, yaratıcı, risk almaya hazır bireyler; Sporcular, sanatçılar, girişimciler, yöneticiler, iş sahipleri; gelişime açık, takım çalışmasına inanan, ortak bir yön çizmeye hazır şirketler Koçla çalışabilir. Öğrenciyi yakından tanıyabilmek için; öğrencinin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik ve kültürel durum, sağlık ve eğitim durumu, ailesi, gelecek hakkındaki düşünceleri, vb. konularda bilgi sahibi olmak gerekir. Kardelen Dershanesi’nde eğitim gören her öğrencinin kendini yakından takip edecek bir eğitim koçu bulunur. Eğitim Koçu öğrencisiyle ilgili her türlü bilgiye hâkimdir. Bu bilgilerini öğrencinin performansını açığa çıkarmak ve verimini arttırmak amacıyla rehber öğretmen, branş öğretmeni ve gerekli görülen durumlarda da veliyle paylaşır. Eğitim Koçu, veli ve öğrenciyle bireysel görüşmeler yaparak öğrencinin çalışma temposu...Devamını Oku »

Eğitim Koçluğu İzmir

Eğitim Koçluğu İzmir

Eğitim koçluğu öğrencilerin kendilerini tanımaları ve kişisel stratejilerini belirleyebilmeleri için profesyonel destek sağlayan danışmanlık hizmetidir. Kötü öğrenci yoktur, sadece öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrenci vardır. Hepimiz içimizde büyük bir potansiyel ile doğarız. Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak öğrenci koçluğu çalışmasının özünü oluşturur. Eğitim Koçluğu noktasında yıllardır yürüttüğümüz çalışmalarda öğrenci ile kurulan sağlıklı ilişkilerin çocuğun başarısında çok büyük bir etken olduğu gözlemlenmiştir. Sınava hazırlıkta öğrenci-okul –dershane koordinasyonu sağlamak, eğitimdeki sıkıntıları aşmak, öğrencinin diğer öğrencilerden farkını göz önünde bulundurup yol haritası çıkarmak, öğrencinin özgüvenini ve motivasyonunu sürekli arttırmak, veli ile öğrenci arasında sınava hazırlıkta köprü oluşturmak, okul derslerini, deneme sınavlarını takip etmek, öğrenciye hedef belirlemesinde ve meslek seçiminde yardımcı olmak, test çalışma tekniğinin gelişmesi i...Devamını Oku »

Eğitim Koçluğu Nasıl Yapılır

Eğitim Koçluğu Nasıl Yapılır

Eğitim Koçluğu ile öğrencilere, varmak istedikleri noktayı belirlemeleri ve o noktaya ulaşmaları için doğru sorular yönelterek kendilerini fark etmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda öğrencinin ilgi alanlarını, yeteneklerini, becerilerini, değerlerini, kişiliğini tanımakta ve öğrencinin de bunları fark etmesini sağlamaktayız. Kendini tanıyan ve hedef belirleyen öğrencilerimizin farklılaştırılmış çalışma programlarıyla başarıya ulaşmaları Koçluk çalışmamızın temel hedefidir. Eğitim Koçluğu ile öğrencilere, varmak istedikleri noktayı belirlemeleri ve o noktaya ulaşmaları için doğru sorular yönelterek kendilerini fark etmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda öğrencinin ilgi alanlarını, yeteneklerini, becerilerini, değerlerini, kişiliğini tanımakta ve öğrencinin de bunları fark etmesini sağlamaktayız. Kendini tanıyan ve hedef belirleyen öğrencilerimizin farklılaştırılmış çalışma programlarıyla başarıya ulaşmaları Koçluk çalışmamızın temel hedefidir. ...Devamını Oku »

1 2 3 4
Yukarı Çık