Hafıza Eğitimi

Beyin Ve Hafıza(Hafıza Şampiyonları)

Beyin ve Hafıza(Hafıza  Şampiyonları)

HAFIZA ŞAMPİYONLARI Yunan ve Roma dönemindeki yöneticiler, bu kitapta bir çoğunu bulabileceğiniz hafıza geliştirici yöntemleri kullanarak hayranlık uyandıran bir hafızaya sahip olmuşlar. Hafıza yeteneklerini halk önünde göstererek onları etkilemişler. Romalı yöneticiler binlerce maddeyi ve imparatorluk bünyesindeki çok çeşitli istatistikleri akıllarında tutarak, dönemlerinin karizmatik yöneticileri olmayı başarmışlardı. İlk dünya hafıza şampiyonu ve “1994 Yılının Beyni” unvanına sahip Dominic O’BRIEN, okuldayken zayıf hafızalı ve başarısız bir öğrenci olduğunu belirtmektedir. Ama hafızasını doğru bir şekilde eğiterek, herkesi şaşırtacak bir hafıza performansına ulaşmıştır. O’BRIEN 1994 dünya hafıza şampiyonasında iyice karıştırılmış 9,5 deste iskambil kağıdını (494 kart) sırayla ve geriye dönmeden tek bir kere bakarak hiç hatasız ez-berler. O’BRIEN, bu müthiş hafızasını önceleri hiç de doğru olmayan bir yolda kullanır. Her gece bir kumarhaneye giderek “yirmi bir” diye bilinen Black J...Devamını Oku »

Uyku Ve Siz(Uykusuzluk Hafızayı Yavaşlatıyor)

Uyku Ve Siz(Uykusuzluk Hafızayı Yavaşlatıyor)

Uykusuzluk hafızayı yavaşlatıyor Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Seung-Schik Yoo’nun araştırmasına göre uykusuz kalmak beynin öğrenme yetilerine ciddi şekilde zarar veriyor. BOSTON - Araştırmaya göre, yeni bilgi öğrenmeden önce yeterince uykusunu almayan kişiler, bir önceki gece daha iyi dinlenmiş kişilere kıyasla yüzde 10 daha az hatırlıyor. Uzmanlar, çalışma saatlerinin yoğunlaşması sebebiye insanların artık uykuya daha az vakit ayırabildiği gerçeğini göz önünde bulundurduklarında, bu kanıtın ‘üzücü’ olduğunu söylüyor. Yoo ve ekibi yaptıkları deneyde 14 kişiye bir gece boyunca uyumamalarını, ve laboratuarda kalarak ya e-posta kontrol etmelerini, ya da kağıt oyunları oynamalarını söyledi. Katılımcılara deneyin başladığı andan 24 saat sonra uyumaya gönderilmeden önce 150 fotoğraf gösterildi, ve beyinleri tarandı. İki gece yeterli uyuduktan sonra kağıt imzalayacaklarını sanan katılımcılar laboratuara tekrar çağrıldı. Fakat araştırmacılar, katılımcılara ufak bir sınav ver...Devamını Oku »

Beyin Ve Hafıza (Beyninizin Elekro Kimyasal )

BEYİN VE HAFIZA (Beyninizin Elekro Kimyasal )

BEYNİMİZİN ELEKRO KİMYASAL Bütün insanların beyni aynı elektro kimyasal yapıyla çalışmaktadır. Sorunları çözerken………. Rahatladığımız anlarda………. Derin bir uykudayken……….. Virajlı bir yolda araba kullanırken yaratıcı olduğunuz hallerde….vb. durumlarda… Hiç beyninizin durumunu merak ettiniz mi? Sonuçta beynimiz elektro kimyasal faaliyetlerde bulunan harika ötesi bir fabrika… Düşünceler, her biri beynin sinirsel etkinliğinin bir çeşidi olan beta, alfa, teta, delta…beyin dalgalarından oluşur. Bu dalgalar arabanın viteslerine benzetilecek olursa birinci teta, ikinci alfa, üçüncü beta, dördüncü vites. Arabayı kullanırken nasıl vitesin ayrı önemi varsa her dalganın da kendine göre bir önemi var. Beta, fazlasıyla meşgul olduğumuz hallerde devreye girermiş. Hızlı, seri ve inişli dalgalarmış. Heyecanımız arttığında veya dış faktörlerce fazlaca uyarıldığımızda beta dalgaları yayınlamaya başlarmışız. Konuşan biri beta dalgaları yayarmış. Ders veren bir öğretmen beta dalgaları saçarmış. K...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim Eğitimleri(Nlp İle Hafıza Eğitimi)

Kişisel Gelişim Eğitimleri(NLP İLE HAFIZA EĞİTİMİ)

NLP İLE HAFIZA EĞİTİMİ VE ALTERNATİF DÜŞÜNCE TEKNİKLERİ Beyniniz uyuyan bir dev gibidir. Çok iyi, çok kötü hafıza yoktur. Sadece eğitilmemiş hafıza vardır. Öğrencilerin en büyük sorunlarından bir tanesi anlatılan bir konuyu çok çabuk unutmalarıdır. Öğrencilerin en büyük sorunlarından bir tanesi anlatılan bir konuyu çok çabuk unutmalarıdır. Bunun nedeni; öğretim kurumlarımızda verilen eğitimin, sol beyin işlevinin (yazma, okuma, matematik, mantık, analiz) güçlendirilmesine yöneliktir. Ancak, sağ beyin fonksiyonları (halay gücü, mizah, yaratıcılık vs.) okul yaşantısı boyunca bıraktığımız becerilerimizdir. Bu çalışmada beynin çalışma sistemi keşfedilerek tarihleri, kelimeleri, isimleri, konuları ve zihinsel soruları hızlı, doğru cevaplamak hedeflenmektedir. ( Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11 Alsancak - İzmir Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224 www.sayginnlp.com kişisel gelişim eğitimleri) where to buy viagra in india Devamını Oku »

Beyin Ve Hafıza(Aslında Hiçbir Şeyi Unutmuyoruz)

Beyin ve Hafıza(Aslında Hiçbir Şeyi Unutmuyoruz)

Aslında Hiçbir Şeyi Unutmuyoruz Hafıza ile ilgili şu ana kadar yapılan araştırmalar, geçici hafızaya gelen bilgilerin ilişkilendirme metodu ile bir yere bağlanamaması durumunda bir dakikadan daha az bir süre içinde kaybolup gittiğini varsayıyordu. Ancak bilim adamlarının en son yaptığı deneyler “hiçbir şeyin yok olmadığını” ortaya çıkardı. Öğrendiklerimizin hiç birini unutmamanın ötesinde, bilinçli olarak fark etmediğimiz, dikkat etmediğimiz milyarlarca verinin hafızamızın dipsiz kuyusunda bir yere yerleştiği ve hiçbir şekilde silinip atılmadığı anlaşılmıştır. Mc Gil Üniversitesinden Dr Wilder Penfield, insan hafızasının kapasitesi ve çalışma biçimi ile ilgili bir deney yapar. Deneye katılan gönüllülerin beynini hafif elektrik akımlarıyla uyarır. Acı duymaları söz konusu olmadığından gönüllüleri uyuşturmamış ve bayıltmamıştır. Her uyarıdan sonra Dr Penfield gönüllülere ne hissettiğini, ne hatırladığını, nasıl bir tepki duyduklarını sormuştur. Bu kişiler, geçmiş olayları, sanki şu and...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8
Yukarı Çık