Hamilelik

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Şeker Hastalığının Kontrol Altına Alınması

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Şeker hastalığının kontrol altına alınması

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Şeker hastalığının kontrol altına alınması Diyet, glikoz düzeylerinin kontrolü için önemli bir yoldur. Diyetinizdeki kalori miktarı, kilonuza bağlı olacaktır. Gebelikten önceki durumunuzdan farklı olarak, gebelikte farklı bir diyet takip etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durum şekerinizi sürekli kontrol altında tutmuş olsanız bıle geçerlidir. Diyetiniz zaman zaman, gelişen fetüsün ihtiyaçlarını karşılamak ve kan glikoz düzeylerini kontrol etmek için değiştirilebilir. Genel olarak diyet, özel gıdalar ve bütün güne yayılmış küçük atıştırmalardan ibarettir. Yatmadan önce hafif atıştırmak, gece boyunca, kanın glikoz düzeyinin normal sınırlarda tutiılmasına yardım edebilir. Düzenli egzersiz, şeker hastalığının kontrolünde anahtar bir rol oynayabilir. Kanın glikoz düzeyim normal sınırlarda tutmak için gerekli o...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Risk

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Risk

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Risk Şeker hastalığının kesin tedavisi olmamasına rağmen, etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Şeker hastalığının gebelikten önce ve gebelik boyunca kontrol altına alınması, fetüsü daha az riske sokacaktır. Şeker hastalıklı kadınlar gebe kaldıkları zaman, aşağıdaki riskleri azaltmak için erken bakım görmelidirler: - Preeclampsia ya da gebelik zehirlenmesi (gebelik sırasında yüksek kan basıncı), bebeğin erken doğurulmasını gerektirebilir. Ya da rahimde fetüsün gelişimini yavaşlatabilır. - Hidramnios (Hydramnios) fetüsü saran boşlukta çok fazla sıvı bulunması), annenin nefes almaşım zorlaştırabilir. Aynı zamanda erken doğuma da yol açabilir. - Makrozomi (normaldan daha kilolu bebek), daha hafif olgularda söz konusudur. Ve doğumu zorlaştırabilir. - Doğumsal, anomaliler, şekerli annelerin...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Önceden Var Olan Şeker Hastalığı

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Önceden Var Olan Şeker Hastalığı

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Önceden Var Olan Şeker Hastalığı Çocuk doğurma yaşındaki her 100 kadından l'i, gebelikten önce şeker hastalığına sahiptir. Bir zamanlar şeker hastalığı, anne ve fetüs için, gebelikte hayati tehdit edecek kadar önemli bir sağlık sorunuydu. Bugün şeker hastalığı ve nasıl kontrol edileceği hakkında birçok şey bilinmektedir. Böylece gebelik, şekerli kadınlar için daha emniyetli hale gelmiştir. Şeker hastalığıyla gebeliği komplike hale gelen kadınların son durumu, bu sayede, komplikasyonsuz gebeliği olan kadınların son durumuna yaklaşmıştır, tdeal olarak şeker hastalığı gebelikten önce teşhis edilmeli ve kontrol altına alınmalıdır. Daha sonra mümkün olduğu kadar kanın glikoz düzeyi dikkatle takip edilerek normal sınırları korunmaya çalışılmalıdır. Kontrol ve uzman bakımının planlanmasıyla, başarılı bir gebelik (sağlıklı...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Preeclampsiayı

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Preeclampsiayı

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Preeclampsiayı Anımsatan Belirti ve Bulgular Bu belirti ve bulgular, bazen, Oebelikte yüksek tansiyonla ilgili olabilirler. Kan basıncınız) kontrot ettirmeniz için sizi alarma geçirmelidir, - Şiddetli ve devamlı başağrısı - Şişme (ödem) (Özellikle yüzde ise) - Karnın üst sağ kısmında ağrı - Bulanık görme ve gözlerin önünde noktaların belirmesi - Günde aniden yarım kilodan fazla kilo alma DERLEYEN: ALINTIDIR. REKLAM İZMİR'DEKİ NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA- ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SEMİNERLERİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ: SAYGIN NLP DANIŞMANLIK Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11 Alsancak - İz...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Preeclampsia'(Gebelik Zehirlenmesi)

  Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Preeclampsia'(Gebelik Zehirlenmesi)

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Preeclampsia'(Gebelik Zehirlenmesi) îlk defa gebeliğin 2. yarısında yüksek tansiyonun uzun oluşması, idrarda protein bulunması ve vücutta sıvı tututumunun olması preeclampsia olarak adlandırılır. 100 gebe kadından 7'sinde bu olay ortaya çıkmaktadır. Preeclampsianın nedeni bilinmemesine rağmen, kronik yüksek tansiyonu olanlarda daha sık oluşmaktadır. Preeclampsialı kadınların çoğunda, buna rağmen, kronik yüksek tansiyona hiç rastlanmamıstir. Preeclampsia genelde ilk gebeliklerde ortaya çıkmakta, kadin kronik yüksek tansiyonlu ya da damar hastalıkları olmadığı sürece diğer gebeliklerde tekrar oluşmamakcadır, Preeclampsialı kadınların tansiyonu doğumdan sonra normale döner. Kronik yüksek tansiyon doğumdan sonra normale dönmez. Rahimdeki kan damarları, plasentaya kan sağlamaktadır. Bir kadın preeclampsialı ise, bu da...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
Yukarı Çık