Hamilelik

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Özel Diyetler

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Özel Diyetler

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Özel Diyetler Eğer, kendinizin seçtiği özel bir diyeti takip ediyorsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm gıdaları alamıyor olabilirsiniz. Sebze ve meyvelere ek olarak, süt, peynir, turunçgiller ve kabuklu yemişleri ihtiva eden bir vejeteryan diyet, gebe bir kadına yeterli olabilir. Fakat eğer bir vejayan diyet yiyecekseniz, çok dikkatli bir şekilde planlanmalıdır- içermeyen ya da çok sınırlı vejeteryan bir diyet, gebe bir kadının ihtiyaçlarını karşılamayabilir. Eğer bir vejeteryan diyet takip ediyorsanız doktorunuzla ve bir diyet uzmanıyla gıda seçeneklerim tartışabiliniz.Vücudunuzun ihtiyaçlarının tümünü karşılamak için bazı gıdaları hazır almak zorunda olabilirsiniz. Gebelik sırasında, bazı kadınlar, kil, toprak ya da tebeşir gibi gıda olmayan şeyleri aşırı derecede yemek isterler. Buna, pica (pika) adı verilir yç çok sı...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Kilo Alamayan Kadınlar

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Kilo Alamayan Kadınlar

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Kilo Alamayan Kadınlar Yeme bozukluğu ve kilo alma korkuşu olan kadınlar, ihtiyaç duydukları kiloları almada sorun yaşayabilirler. Gebelikte bazı gıdalara karşı iştahınız değişebilir. Önceden düşkün olduğunuz gıdalardan aniden hoşlanmamaya başlayabilirsiniz. Bebek tarafından oluşturulan ekstra dolu alan, midenin daha çabuk dolu olduğunu hissetmenize neden olabilir. Eğer dengeli beslenme ve kilo alma hususunda sorunlarınız varsa, öneri için sağlık bakım ekibine müracaat edebilirsiniz. DERLEYEN: ALINTIDIR. REKLAM İZMİR'DEKİ NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA- ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SEMİNERLERİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ: SAYGIN NLP DANIŞMANLIK Kıbrıs Şehitl...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Depolanmış Besin Yönünden Fakir Kadınlar

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Depolanmış Besin Yönünden Fakir Kadınlar

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Depolanmış Besin Yönünden Fakir Kadınlar Gebelik, vücudunuz için büyük bir uyum olayıdır. Eğer, 2 yıl içerisinde 3 ya da daha fazla gebelik geçirmişseniz (varsa aldırdıklarınız ve düşükler dahil), gebelikler arasında, vücudunuzda besin depolama olma ihtimaliniz hemen hemen yok gibidir. Eğer komplikasyonlu birgebelik geçirmişseniz, düşük tartılı bir bebeğiniz doğmuşsa ya da kilonu; normalden, daha düşük ise besin depolarınız zayıf olabilir. Sağlık bakımı ekibinizle ihtiyaç duyduğunuz ekstra gıdaların ne olduklarım ve nereden temin edilebileceklerim konuşunuz. DERLEYEN: ALINTIDIR. REKLAM İZMİR'DEKİ NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA- ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SEMİNERLERİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ: Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Özel Durumlar

Hamilelik Hakkında,  Hamilelikte Özel Durumlar

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, Hamilelikte Özel Durumlar Çoğu kadın, eğer makul bir diyet takip eder ve yazıldığı gibi vita. minleri kullanırsa, gebelikleri boyunca ihtiyaç duydukları tüm gıdaları alacaklardır. Yine de bazı kadınlar, normal bir diyetin sağladığından daha fazlasına ihtiyaç duyabilirler. DERLEYEN: ALINTIDIR. REKLAM İZMİR'DEKİ NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA- ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SEMİNERLERİ İÇİN AYRINTILI BİLGİ: SAYGIN NLP DANIŞMANLIK Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11 Alsancak - İzmir Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224 msn: [email protected] www.sayginnlp.com www.cemalkondu.com (hamile kıyafetleri, hami...Devamını Oku »

Hamilelik Hakkında, "Anne Sütüyle Besleme" Sırasında Beslenme

 Hamilelik Hakkında,

Psikoloji, Hamilelik Hakkında, Hamilelik Hakkında, "Anne Sütüyle Besleme" Sırasında Beslenme Vücudunuz, gebelik boyunca ekstra besinleri depo ederek bebeğinizi 12' sutünüzle beslemeye hazırlamaktadır. Bebek doğduktan sonra, kendiniz ve bebeğinizin besleneceği sütü üretmeniz için ekstra gıdaya ihtiyaç duyacaksınız. Gebelik boyunca ihtiyaç duyduğunuz enerjiden 200 kalori ya da gebelikten önce duyduğunuz ihtiyaçtan 530 kalori daha fazla Atiyaç duyacaksınız. Bebeğiniz, her gün yaklaşık 1/2 litre meme, sütü içecektir. Bu miktar bazen günde l kuarta yükselebilir. Anne sütüyle beslenme sırasında, yeterince kalsiyum ve proten, alımım sağlamanız çok önemlidir. Farklı birçok gıdayı, gıda kılavuz piramidinde belirtildiği gibi tüketmelisiniz. DERLEYEN: ALINTIDIR. REKLAM İZMİR'DEKİ NLP - ANLAYAR...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
Yukarı Çık