Hamilelik Hakkında ( Gebe Çalışanların Sakatlık (Maluliyet) Hakları)

Hamilelik Hakkında (  Gebe Çalışanların Sakatlık (Maluliyet) Hakları)

Psikoloji, Hamilelik Hakkında,

Hamilelik Hakkında, Gebe Çalışanların Sakatlık (Maluliyet) Hakları

çalışan gebelerle ilgili politikalar, şirketten sirkece ve ülkeden ülkeye göre değiştirmektedir. Amerika'da çalışan 10 kadından sadece 4'üne Çocuk doğumu için 6 haftalık sakatlık parası ödenmektedir. Diğerleri ya Hasta olarak işten ayrılmakta, ya da kendisine ödeme yapılmadan izne çıkmaktadır- Aile ve sağlık izni kanunu (Amerika'da), kadının hakları koruvarak doğum için geçici olarak işten ayrılmasını sağlamaktadır. Bu hakka sahip olabilmek için çalışan, patronu için en az 12 ay ve bu 12 ay içerisinde minimum 1250 saat çalışmış olması gerekir.

1978'de kongreden geçen gebelikle ilgili kanun, diğer sakatlıklarda olduğu gibi, gebeliklerle ilgili sakatlıkların tedavisi için, patronlara sağlık tazminatı ödemeyi şart koşmaktadır. Bu kanun şu anlama gelir:

Gebelik yüzünden birkaç hafta ya da ay çalışamazsanız, patronunuz kaza ya da hastalıktan dolayı çalışamayan diğer çalışanlarla aynı hakları size tanımak zorundadır. Ne yazık ki birçok patron sakatlık haklarını hiç karşılamamaktadır.

Çalıştığınız yerde hiçbir sakatlıkla ilgili plan yoksa, ilgililerden, işsizlik ya da geçici sakatlık haklarından yararlandırılması hakkını isteyebilirsiniz! Bir Çalışan Olarak Haklarınız Birçok kanun, iş sahasında gebe kadının haklarım korumaktadır. Eğer haklannızdan yoksunsanız, daha geniş bilgi için ilgili kurumlara başvurabilirsiniz.

DERLEYEN: ALINTIDIR.


REKLAM


İZMİR'DEKİ
NLP - ANLAYARAK HIZLI OKUMA- ÖĞRENCİ KOÇLUĞU
SEMİNERLERİ
İÇİN
AYRINTILI BİLGİ:


SAYGIN NLP DANIŞMANLIK


Kıbrıs Şehitleri No: 30 Daire: 11
Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954
Cep:0 535 6673224
msn: [email protected]
www.sayginnlp.com
www.cemalkondu.com
(hamile kıyafetleri, hamile , hafta hafta hamilelik, hamile elbiseleri, hamilelik ve doğum, hamileliğin ilk belirtileri, hamile kalamama, hamilelik hafta, hamilelik test, hamilelik takibi, hafta hamile, bebek hamilelik, gebelik hamilelik, hamile butik, hamile olabilirmiyim, hamile hafta, )
redirect website why do married men cheat
dating for married my boyfriend cheated on me quotes want my wife to cheat
my boyfriend cheated on me with my mom click click
click link open
abortion pill where to buy how is the abortion pill surgical abortion process

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık