Sahte Karne | Kendi Karneni Kendin Doldur

Sahte Karne | Kendi Karneni Kendin Doldur

 Öğrencilerin eğitim yılınınsonun gelmesiyle beraber karnelerini almaya başladığı şu günlerde internet ortamında sahte karne düzenleyen bir çok site olduğu ortaya çıktı.  Notları düşük olan öğrencilerin sık sık girip ziyaret ettiği linke google’den ‘e okul not değiştirme’ yazısı yazılarak giriliyor. Sitede şu bilgiler yer alıyor: “Şimdi sizlere vereceğim çok kıyak bilgiler dahilinde e-okul’daki notlarınızı değiştirebilir, sopa yemekten, azarlanmaktan, hor görülmekten kurtulabilir, hatta ve hatta en güzel hediyeleri isteyebilecek duruma gelebilirsiniz.

Basından bazı sahte karne haberleri

AKÇAKOCA - Osmaniye Mahallesi Cami Sokak üzerinde bulunan bir internet kafede sahte karne basıldığı ihbarı üzerine Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kafeye baskın yaptı.

İnternet kafeye giren polis ekipleri sahte karne bastırmak için sırada bekleyen öğrencilerle karşılaştı. Öğrencilere 5 lira karşılığında sahte karne basan 19 yaşındaki H.G ile 5 öğrenci gözaltına alındı. İnternet kafe de polis ekipleri tarafından tutanak tutulup kapatıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen öğrenciler alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, H.G. ise "Resmi evrakta sahtecilik" suçundan adliyeye sevk edildi.

H.G, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı


Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık