Zor Günleri Atlatmak İçin Ne Yapmalıyız?

Zor Günleri Atlatmak İçin Ne Yapmalıyız?

Hepimizin hayatı aslen fırtınalarla dolu, yaşantımız içinde iniş ve çıkışları barındıran bir serüven. İşte tam da bu noktada, bir sonraki yıkılma anını kontrol altına almanıza yardımcı olacak ve kendinizi biraz daha iyi performans sağlayacak bazı önerileri sizlerle paylaşmak istedik.

Her şey, siz ve manevi dünyanız arasında geliştirdiğiniz iletişimle başlıyor. Önceliği güçlü ve zayıf yanlarımıza sert ve sıkı sorular sorarak vermeliyiz. Doğal olarak, bunun karşılığında dürüst cevaplar vermek çok önemli. İşe, kendinize aşağıdaki soruları sorarak başlayabilirsiniz:

Geçmişte beni yaralayan her ne varsa, bunların üstesinden nasıl geldim? Bir tek mıydım, yoksa birileri bana bu süreçte destek verdi mi?

Hiçbir umut olmadığı halde yaşantıma nasıl devam edebiliyorum? Beni neler umutlandırıyor ve neler motive ediyor da yine ayakta durabiliyorum?


Zor Günleri Atlatmak İçin Ne Yapmalıyız?;  
Acılarımızın varlığını inkar edip, onları geri plana atarak yaşamımıza devam edemeyiz. Aksine, işe önce onları kabullenerek başlamalıyız. Şu demek oluyor ki onları iyi incelemeli, eleştirmeli ve sonra hayatımızdan yollamalıyız. Melankolik tiplerdenseniz, kendinize sıkıntılarınızı düşünmek için on beş dakika ayırın. Buna kısaca on beş dakikalık kaygı ve endişe zamanı da diyebiliriz. Kulağa birazcık absürt gelse de bir sıkıntı ya da endişe ile karşı karşıya olduğunuzda bu on beş dakikalık vakiti kullanmanızı tavsiye ederiz. Kısacası yaşamış olduğunuz sorunlar,  Zor Günleri Atlatmak İçin Ne Yapmalıyız? ;  Kendinize soracağınız soruları bulmakta güçlük çekiyorsanız,  uzmanların kESFETKENDİN.COM’da paylaştığı birkaç soru önerisinden faydalanabilirsiniz.

Hayatımda beni mutlu eden şey/şeyler ne?

Yaşantımda heyecanlı olan şeyler neler?

Gurur duyduğum şeyler neler?

Şu an keyif almış olduğum, bana sevinç ve mutluluk verenler neler?

Küçük ya da büyük, bugün insanlara ne verdim?

Bugün yaşadıklarım, yaşamımın standardını arttırdı mı?

Kimi seviyorum? O da beni seviyor mu?

Henüz muhteşem olmayan şeyler neler?

İşlerin benim istediğim şekilde adım atması için lüzumlu çabayı gösteriyor muyum?Zor Günleri Atlatmak İçin Ne Yapmalıyız?
adlı makalemizi okuduğunuz için teşekkürler ederiz....

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık