Kişisel Gelişim Uzmanları

Kişisel Gelişim Uzmanları

Cemal KONDU

Cemal KONDU İzmir’de doğdu. Öğrenim hayatını İzmir’ de tamamladı. İşletme fakültesi mezunudur. On dört yıldır davranış bilimleri, kişisel gelişim, insan mühendisliği, trans, meditasyon, kariyer geliştirme, iletişim, duygusal zeka, takım çalışması, girişimcilik, üretken ve yenilikçi zeka, başarı, liderlik, psikodrama ve örgütsel psikoloji alanında birçok özel araştırma ve çalışmalar gerçekleştirmiştir.


Uluslararası NLP Eğitmenleri Birliği (INLPTA) eğitimleriyle Trainer olmuştur. INLPTA'nın kurucusu ve dünyanın ilk Uzman Eğitmeni Dr. Wyatt WOODSMALL, 16 yıllık asistanı Dharma Z. GAYNES, Avustralya NLP Derneği Kurucusu Debra T. WYLDE ve Avrupa'da Richard BANDLER'ın asistanlığını yapmış, CEMAL KONDU'un NLP eğitmenleridir.


INLPTA (The International NLP Trainers Association)’dan uluslararası sertifikası bulunan uzman NLP Trainer olan Cemal KONDU, 1996 yılından bu yana NLP alanında araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir. Avrupa’nın bilinen en genç NLP Trainer’larındandır. Kişisel gelişimin doğasını hayatına uygulayan Cemal KONDU, Trainer olmakla yola yeni başlandığının farkında olan bilinçli trainerlardandır. Hayat boyu eğitim, hayat boyu öğrenme felsefesi ile uzmanlık alanını daha yukarılara çıkarmak adına, birçok uluslararası eğitime katılmıştır. Cemal KONDU “ Professional Certified Coach” ünvanına da sahiptir.


Cemal KONDU, NLP, Hipnoz, Reiki, EFT, GTT, Kinesiyoloji, Nefes,  vb… kişisel gelişim çalışmalarının uzmanlar birliği olan (MTI) Mind Training Institude kurumunun eğitimleri ile uluslararası platformda en geniş bilgilere sahip Trainerlar arasına girmiş ve bu kurumun sağladığı evrensel bilgi paylaşımı ve sürekli gelişim alanındaki çalışmalara katılmaktadır. Cemal KONDU, hayatın ve insanın önemi üzerine çalışmalar yapan MTI kurumu ile çalışabilen Türkiye’deki sayılı Trainerlardan biridir. 
 

Cemal KONDU eğitim kurumlarına, iş dünyasına, gruplara, bireylere, NLP uzman Trainerı ve danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Çeşitli konularda seminerler vermektedir. Kamu kuruluşlarında, Şirketlerde, Okullarda, Dershanelerde ve çeşitli organizasyonlarda “Anlayarak Çok Hızlı Okuma”, “NLP Practitioner ve Master Practitioner”, “sertifikalı eğitmen yetiştirme”, “Eğitim Mentörlüğü-Öğrenci Koçluğu”, “Temel Hafıza Eğitimi”, “Hafıza Teknikleriyle İngilizce”, “Beden Dili”… vb. konularında seminerler vermektedir.  Cemal KONDU, gelişen ve değişen toplumumuzda mentörlüğün ve kişisel gelişimin öneminin gün be gün yaygınlaşmasına öncelik eden isimlerden biri olduğu için son zamanlarda yurt dışında da bazı seminerler için davetler almakta ve yeni seminerler düzenlenmektedir.


Aynı zamanda bir İnsan Kaynakları Uzmanı da olan Cemal KONDU, halen eğitmenliğin yanı sıra yönetici koçluğu, yaşam koçluğu, kişisel ve profesyonel gelişim danışmanlığı, futbol mentörlüğü, eğitim mentörlüğü ve öğretim mentörlüğü hizmetleri vermektedir. Bunların yanında Genç Öğrenci Dergisi, Genç Gelişim Dergisi, Denklem Dergisi, Süper Beyin Dergisi ve Beyin Gücü Dergisinde editörlük yapmaktadır.


Cemal KONDU, kişisel gelişim ve koçluk çalışmalarının Türkiye’deki herkes tarafından fark edilmesi, merak edilmesi ve faydalanılması adına yaptığı işlerin başında yazarlığı gelmektedir. Yazdığı kitaplarla öğrencilerin, kişilerin, eğitimcilerin, bir çok meslek erbabının ve en önemlisi Türkiye’nin her köşesinden insanın ve hatta yurt dışında yaşayan Türklerin kendilerini keşfetmekte, mesleklerinde daha başarılı olmakta, hayatlarını düzene koymakta yardımcı olmuştur. Ares Kitap’tan çıkan “NLP ile Anlayarak Hızlı Okuma” ve “NLP ile Coşkulu Yaşam” adlı iki kitabı ve Akis Kitap’tan çıkan “NLP ile Hızlı Okuma” kitabı vardır. Son zamanlarda yayınlanan “Herkes için NLP” kitabı herkesin anlayabileceği, yalın ve açık yazılan az sayıdaki NLP kitabından biri olması nedeniyle çok satılmaktadır.

Cemal KONDU, öğrenim hayatında başarı hedefleyen öğrenci, öğretmen ve veliler için tasarlanan bir kitap seti hazırlamıştır. Sınav 24 adı altında hazırlanan set, bilinçaltı teknikleriyle öğrenmeyi öğretme amacıyla tasarlanmıştır. Sınav 24 serisi; Bilinçaltı Teknikleriyle Kolay Matematik,  Bilinçaltı Teknikleriyle Süper Öğrenme, Bilinçaltı Teknikleriyle Motivasyon-İç Disiplin- Özgüven, Bilinçaltı Teknikleriyle Pratik Test Çözme Teknikleri ve Hızlı Okuma kitaplarından oluşmaktadır. Cemal KONDU, herkes tarafından çok iyi bilinmeyen ve bilimsel veriler ve terimler içeren NLP, Koçluk, Trans çalışmaları açık ve akıcı bir dille, herkesin anlayabileceği şekilde yazmasıyla kişisel gelişim alanındaki yazarlar arasında çok ilgi görmektedir.  İlerleyen günlerde, Cemal KONDU’nun şuan hazırlıkları tamamlanmakta olan daha çok fazla kitabı raflarda yerlerini alacaktır.


Resmi Web Sitesi www.cemalkondu.com.tr

Kişisel Gelişim Uzmanı

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık