Mental Aritmetik İzmir

Mental Aritmetik İzmir

Tarihsel sürece baktığımızda uzun geçmiş yıllara dayanan bir birikimi olan Abaküsün önceleri sadece tek elle kullanımı öğretiliyordu. Bu durum gözlemlendiğinde ve beynin fonksiyonları incelendiğinde sonuçta beynin yalnızca sol yarısının işlevsellik kazandığı ve sağ lobunun atıl kaldığı ve önemsenmediği gözlemlenmiştir.

Mental Aritmetik Eğitiminde amaç, Öğrencilerimizin zekâ kapasitelerini daha da arttırarak, Eğitim dönemlerinde ve yaşamlarında daha güçlü, daha başarılı ve mutlu olmalarına katkıda bulunmaktır. İletişimde insanların temsil sistemleri ve öğrenme biçimleri birbirinden farklıdır. Her insan dokunsal, işitsel ve görsel öğrenebilir. Ancak her insanda daha baskın olan bir öğrenme biçimi vardır. Çocuklardaki bu faklılık, eğitim hızlarını etkilemekte ve bazı öğrenciler daha hızlı öğrenirken, bazı öğrenciler daha geç öğrenmektedir. Bu nedenle eğitim yöntemi seçilirken bu farklar dikkate alınarak, aynı sınıf ortamında her öğrencinin farklı tempolarda çalışmasına ve kendi hızında ilerlemesine olanak sağlayacak bir eğitim stratejisi izlenmelidir.

Zihinsel İşlem, özellikle disiplinli eğitimler veren kurumlarda yetişen öğrencilere yardımcı olmada önemlidir. Küçük çocukların öğretmenleri, numara kavramını ve numara değerlerini anlatmanın kolay olmadığını bilirler. Matematik kavramlarını anlamak, küçük çocuklara sadece soyut biçimde sunulduğunda uzun bir sürecin beklenmesi gerekmektedir. Sayısal değerleri ilişkilendiren abaküs boncukları gibi somut nesneler kullanmadan sayıları kavramak, çocuklar için zordur. Sayıların zihinde nasıl hesaplanacağını öğrenmek çok önemlidir, çünkü beynin işlevsel bölümlerini etkili bir şekilde faaliyete geçirecektir ve böylece zekâ kapsamlı olarak ilerleyecektir. Zihinsel işlem alıştırması yaratıcılığı ve hafıza gücünü keskinleştirir. Bilimsel araştırmalara göre iyi zihin oluşumundan yoksun bir çocuk, 20 yaşına geldiğinde zihinsel becerisi belirgin bir düşüş sergilemektedir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


Mental Aritmetik eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Mental Aritmetik  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Mental Aritmetik i tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Mental Aritrmetik i tıklayabilirsiniz.Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık