Sağlık

Sağlıklı Ve Formda Kalmak

SAĞLIKLI ve FORMDA KALMAK

Sabah Kahvaltısı: � Bir ince dilim diyet ekmeği � Bir kk boy domates � Bir kk boy salatalık � Kibrit kutusu byklğnde beyaz peynir � 4 tane zeytin � Aık ay (tatlandırıcılı veya şekersiz) Kuşluk: ' � Yumruk byklğnde meyve ğlen Yemeği: � Bir ince dilim diyet ekmeği � Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt i � Salata � 4-6 kaşık sebze yemeği ya da iki kö...Devamını Oku »

Sağlıklı Yaşam

Sağlıklı Yaşam

Sağlık, kişinin bedensel ve ruhsal durumunun iyi olduğu haldir. Ancak sağlıklı insan gzel ve mutlu olabilir. Hastalık; kişinin enerjisini dşrerek, onun sağlıklı iken yapabileceği işlerden alakoyacak geici ya da kalıcı bir durumdur. Olumlu dşnceler ancak sağlıklı vcutta retilebilir. Ruh ve beden sağlığımız, bir btn oluşturup enerji retir. Bu enerji, sağlığımız iyiyse iyimserlik, uyumluluk, mutlulukla bizi dllendirir. Sağlımız kt ise, ktmserlik, uyumsuzluk, mutsuzluk peşimizi bırakmaz. Sağlığımızdan biz sorumluyuz. Bu sorumluluk da bilinli beslenmenin, olumlu dşncenin rol ok byktr. Bir o kadar da nemli etkense bulunduğumuz ortamdır. Doğayla iice yaşayan, tarımla uğraşan insanlarda strese fazla raslanmaz. Doğayla iice yaşamak ins...Devamını Oku »

Sağlık

SAĞLIK

İmgeleme alışmasına Hazırlanmak;Bir arkadaşım kt bir soğuk algınlığına yakalanmıştı. Kendimi berbat hissediyorum, Jerry, diyordu. Bana faydalı olacak bir imgeleme egzersizin var mı? Ona verdiğim egzersizi herkes, sıradan bir soğuk algınlığını atlatmakta kullanabilir. Bu egzersize Hayat Irmağı diyoruz. Gzlerinizi kapatın. Kendinizi rahatlatmak iin kere soluk verin. Gzlerinizin berrak ve ok parlak bir hale geldiğini grn. Sonra bakışlarınızı iinize evirerek bunların sinslerden ıkıp burun boşluğu ve boğaza akan iki ırmak haline geldiğini, akışlarının btn artık maddeleri, hassasiyet ve şişkinliği nne katıp uzaklaştırdığını grn. Bu ırmaklar gğsnzden ve karnınızdan geerek bacaklarınıza akmakta ve sonra dışarı ıka...Devamını Oku »

Sağlıklı Bir Zihin, Güçlü Bir Hafıza...

SAĞLIKLI BİR ZİHİN, GÜÇLÜ BİR HAFIZA...

Zihin de paraşt gibidir, aıldığında iş grr. Hafıza nedir? Beynimiz yaklaşık olarak bir milyar nrondan (sinir hcresi) oluşur. Bilgilerin nronlara yklenmesine ğrenme denir. Nronlara yklenen bu bilgilerin bulundukları yerden ağrılması işlemine ise hatırlama deriz. Hafıza, ğrenmeyi ve ğrenilen bilginin hatırlanmasını kapsar. Kısaca zetlemek istersek hafıza; beynimizde depolanan ve istendiği zaman ağrılabilen dşnce, grnt, duyum ve hislere denilir. ğrendiğiniz bir bilgiyi ne kadar sre hafızanızda tutabiliyorsunuz? ğrenip de hemen unutanlardan mısınız yoksa dzenli tekrar ederek bilgiyi uzun sre koruyanlardan mı? Bilgiyi uzun sre hafızada tutmanın en iyi yolu; onu dzenlemek ve tekrar etmektir. Bylece bilgiyi ak...Devamını Oku »

Çocuk Psikolojisi- Sağlıklı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?

 ÇOCUK PSİKOLOJİSİ- Sağlıklı çocuk nasıl yetiştirilir?

Sağlıklı ocukların ancak sağlıklı evrelerde byyebileceğini dşnen anne babalara neriler...Katkı maddeli gıdalar, evre kirliliği, teknoloji ve gnlk yaşamda sıka karşılaştığımız kimyasallar... Sağlığımızın dşmanları zellikle zayıf bnyeleri nedeniyle ocukları tehdit ediyor. Sağlıklı ocukların ancak sağlıklı evrelerde byyebileceğini belirterek, ocuk sağlığı konusunda anne babalara neriler **ONU KARNINIZDAYKEN DŞNMEYE BAŞLAYIN ocuk yaşama anne karnında başlar. Onu koruyan huzurlu, sıcak bu ortamda dahi dış dnyanın zararlı etkilerine maruz kalabilir. Plasenta vasıtasıyla birok zehirli madde bebek dolaşımına geip, bymekte ve gelişmekte olan organlarda kalıcı hasara yol a...Devamını Oku »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Yukarı Çık