Takım Koçluğu Nedir?

Takım Koçluğu Nedir?

Kurum içindeki takımların bir bütün halinde gelişmelerini, daha uyumlu çalışmalarını ve verimli sonuçlar almalarını sağlamaya yönelik bir çalışmadır. Bu program süresince takım üyeleri üretken çözümler üretme becerisini elde etmektedirler. Süreç Koçluk hizmetindekine benzemekle birlikte kişisel koçluk hizmetinden farklı olarak Grup/Takım şeklinde koçluk hizmeti alınmaktadır.


Danışan, seçilen “gelişim grubu” nun koçluk sürecinin sonucunda ulaşmasını arzu ettiği kavramsal bir hedef belirler. Gelişim grubu çalışması önceden tasarlanmamış bir süreçtir. Süreç içeriği, içerikse doğal olarak süreci belirler. Burada heddeflenen, koçluk hizmeti alan danışanların uzmanları yani yönlendirici/gözlemci eşliğinde müşteri ile birlikte geliştirilen hedefe ulaşmak yolunda bir ekip olmanın dinamiklerini deneyimleyerek öğrenmeleri, kişisel olarak değerlerinin farkına varmaları, kendilerini ve ekip arkadaşlarını sadece birer profesyonel değil "insan" ve "birey" şeklinde görmeleri ve kabul etmeleri, direnç ve farklılıklarla cesurca yüzleşmeleri, geribildirimin önemini kavramaları; sonuç olarak, eğitimlerle sağlanması istenen davranış değişikliklerinin deneyimlenerek öğrenilmesi yoluyla tüm eğitim süresince kazanılan bilgi ve becerilerin pekiştirilmesi diyebiliriz.


Takım Koçluğu Programı sonucunda danışanlar ne kazanırlar?


Birlikte daha etkin bir şekilde çalışmaya başlarlar.


Üretkenlik düzeyleri artar.


Kaynaklarının farkındalığına varıp onları daha etkin bir şekilde kullanırlar.


İç çatışmaların nedenlerini tanımlar, bunlara yönelik önlem alırlar.


Ortak hedeflerine hep birlikte kilitlenirler.


Birbirlerini daha iyi bir şekilde tanırlar.


Takım ruhuna sahip olurlar.


Sorumluluklarına sahip çıkarlar.


Birbirlerinin gelişimine katkıda bulundukları için mutluluk duyarlar.


Farklılığın getirdiği zenginliği farkederler.
 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

Takım Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 

İzmir'deki Takım Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 

Antalya'daki Takım Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık