Takım Koçu

Takım Koçu

Bir takımın ruhu bireyleri sarar, etkiler ve takımın birlikte nasıl çalışacağı ve ne üreteceği üzerinde anlamlı bir rol oynar. Bir takımla yakından çalışmış herhangi biri bunu kendi deneyimlerinden bilir. Etkili takım koçluğu bir sistem olarak bütüne ve takım arasındaki karşılıklı ilişkilere odaklanır. Takım koçluğu, bireylere daha iyi ekip üyeleri olmaları konusunda yapılan koçluktan çok daha fazlasını içerir. Takıma, herhangi bir üyesinin ihtiyaçlarından bağımsız olarak bir sistem gibi koçluk edilmelidir.


Başarılı bir takım için ortak bir amaç için uyum içinde çalışmak ve hedefe koşmak çok önemlidir. Kurumlarda “Takım Koçluğu” sabit ya da değişken takımların bir arada en üst düzeyde performans ile çalışması için uygulanır. Takımdaki kişilerin birbirini dinlemesi, güveni, empati kurması ve birbirlerine açık olmaları takım koçluğundaki diğer temel hedeflerdendir. Ayrıca takım çalışma hedefi doğrultusunda çalışmalar yapılır.


Koçluk hizmeti alan şirketler için bu çalışmalar, ciddi bir insan kaynakları yatırımının göstergesidir. Şirketler, çalışanlarına sundukları bu gelişim fırsatıyla birçok açıdan hem yüksek performanslı çalışanlara sahip olmakta hem de takım, moral çalışmaları ve kendilerini tanımaları yönünde iyileşmeye ve gelişmeye olanak sağlamaktadırlar.


Takım Koçluğu Kazanımları;


•    Dengelerini tanımak


•    Güçlü ve zayıf yönlerini farketmek


•    Ortak amacı belirlemek


•    Birbiri üzerindeki etkileri analiz etmek


•    Gelişim ihtiyaçlarını belirlemek


•    Çatışma noktalarını tespit etmek


•    Gelişim planı hazırlamak
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

 

Takım Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 

 

İzmir'deki Takım Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 

 

Antalya'daki Takım Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık