Yönetici Koçluğunun Kurum için Faydaları

Yönetici Koçluğunun Kurum için Faydaları

Yönetici koçluğunun temel amacı yoğun iş yaşamı sürecinde yöneticilere gereksinimleri doğrultusunda ortaya çıkacak alanlarda; onlara odaklanmalarını sağlamak ve yaşamlarını kolaylaştıracak araçları keşfetmelerini, sınırsız insan potansiyelini etkin ve verimli kullanmalarını desteklemektir. Bu destek süreci; içten dışa doğru yöneticinin gelişimini, değişimini ve gerektiğinde dönüşümünü kapsar. Temel alınan iş ve özel yaşam arasındaki dengeyi bularak, odaklanmak istedikleri alanlarda başarılarını ve/veya verimliliklerini artırmaktır.

Tam rekabet piyasasında kurumların, kurumsal ve bireysel değişim için şart olan yenilikçi ve yüksek performans gösteren yöneticilere ihtiyacı vardır. Didem Sezgin birebir seanslarında yöneticilerin sahip oldukları güçlü özellikleri vurgulamalarını sağlar ve ihtiyaç duydukları özellikleri keşfedebilmeleri ve geliştirebilmeleri konusunda destekler. Koçluk seanslarının amacı asla bireye bir şey öğretmek ya da yol göstermek değildir. Uygulamalarında kişinin kendini ve koşullarını sorgulamasını, kendi çözümlerini üretebilmesini sağlayan eylemli bir öğrenme modeli sunar.

Yönetici Koçluğunun Artı Yönleri;

·        Kurumun hedeflerine yönelik hizmet vermeyi hedefleyen Kurumsal Koçluk, şirketlerin sürdürebilir gelişimleri için değişime ve yeni stratejilere adaptasyonuna destek verir.

·        Aynı amaçla bütünün içindeki bireysel parçaların da birbiri ile “yaratıcı” bir uyum, sağlıklı ve etkin bir iletişim sağlamalarının yanı sıra bütünün performans ve başarısına doğrudan etki eder.

·        Üst düzey yöneticileri, bulundukları kurum içerisinde olduğu kadar dışında da farklı karmaşık yapılarla karşı karşıya kalırlar.

·        Koçluk hizmeti onlara, bütüncül bir perspektif ve profesyonel bir yaklaşım ile bakış açılarını yenileme fırsatı sunar.

·        Değişime ihtiyaç duyulan anlarda desteklemek, farkındalık sağlayarak kullanılmayan iç kaynaklarını harekete geçirmelerine eşlik etmek ve katkıda bulunmak koçun sorumluluklarındandır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yönetici Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Yönetici Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Yönetici Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Bir yorum

Cevapla

  
 
3+2 İşleminin Sonucu    
Yukarı Çık