Beden Dili

Erkeklerin Beden Dili

Erkeklerin Beden Dili

İnsan diliyle kolay, ama bedeniyle zor yalan söyler” diyor beden dili uzmanları. Öyleyse karşımızdakinin jest ve mimiklerinin anlamını nasıl çözebiliriz? Söyledikleriyle hareketleri birbiriyle bağdaşmıyorsa hangisine güvenmeliyiz? Peki kadınlarla erkeklerin beden dilleri birbirinden farklı mıdır? Bu soruların yanıtlarını Tiyatro Sanatçısı Dilek Öztekin veriyor... Beden dili nedir? Beden dili, bedenimizdeki bütün enstrümanların hareketlerini kapsar. Buna mimik denen yüz hareketleri; jest denilen eller, kollar ve baş hareketleri; enerjimizi ilettiğimiz bütün organlarımız dahildir. Beden dili ile karşımızdakinin hangi düşüncelerini çözebiliriz? Bacak hareketleri açısından ele alırsak, erkek bacağını kadına doğru, kadın da bacağını erkeğe doğru attıysa, bu iki insanın mesleki ya da özel anlamda birbirleriyle sohbet etmekten ya da ilgilenmekten zevk aldıklarını gösterir. Beden dilini anlamak için bir insanın gözlerine bakmak yeterlidir asl...Devamını Oku »

Erkek Ve Beden Dili

Erkek Ve Beden Dili

Bir erkeği tanımak için sadece söylediklerini dinlemek yetmez! Karşınızdaki erkeğin hareketleriniz izleyerek, beden dilini çözerek o erkek hakkında çok daha fazla şey keşfedebilirsiniz. Bir erkeğin sizinle ilgilendiğini, sizden hoşlandığını ya da kişilik özelliklerini belli eden bazı işaretler vardır. Bu işaretleri doğru okuyabilmek, o erkek hakkında karar vermek için yardımcı olur. İlk başta garip bir yol gibi gelebilir size. Ancak şundan emin olun, çok küçük hareketlere bakarak karşınızdaki erkeğin genel davranışları hakkında fikir edinebilirsiniz. Tabii ki aynı işaretleri verseler de tamamıyla aynı davranış biçimine sahip iki insan yoktur hayatta. Herkesin kişiliği kendine özgüdür. Ama mutlaka genel göstergeler, aşağı yukarı fikir edinmeniz için fırsat verir. Şimdi, sıkı durun, erkeklerin vücut dilini çözüyoruz! Karşınızdakinin beden dilini nasıl çözeceğinizi biliyor musunuz? Peki ya kadın ve erkek arasında beden dili farkı olup o...Devamını Oku »

Hitabet Sanatı ( Beden Dili )

Hitabet Sanatı (    beden dili )

Sadece Dilinizi Değil Bedeninizi de Etkili Kullanabilmelisiniz Bazı byk konferans ve toplantı salonlarında sahnede bir krs bulunur. Bu krsy ss olarak kenara kaldırın. Mikrofon veya notlarınızla sizi kendisine hapsetmesine msaade etmeyin. Krs arkasında birka dakikadan fazla sren konuşma btn konuşmayı silip sprr. Tabi sizi de! 1. Duruş hareket Hasta bir adam gibi davranırsanız hastalanırsınız. His ve hareket birbirini tetikler. Hareketler iradenin kontrol altında olsa da hisler değildir. Ancak hareketlerinizi kendine gvenen, bir koşuya katılacak gl ve nemli bir adam gibi davranmaya eğitirseniz duygularınızı da kontrol edebilir kaygıyı coşkuya evirebilirsiniz. Gergin, sinirli ve gvensiz konuşmacı hemen kendini belli eder. ...Devamını Oku »

Müşteri Yönetimi, Müşteriler, Müşteri, Satış Teknikleri Ve Beden Dili

MÜŞTERİ YÖNETİMİ, MÜŞTERİLER, MÜŞTERİ,  SATIŞ TEKNİKLERİ VE BEDEN DİLİ

MŞTERİ YNETİMİ, MŞTERİLER, MŞTERİ, Satışta Beden Dili Mşteriyle konuşurken ağırbaşlı ama canlı olun. Sandalyeye rasgele oturmak, mşteriyi dinlerken omuz silkmek, gevşek el ve kol hareketleri yanlıştır. Dik durun ve dik yryn. İş dnyasında beden dili, neminden dolayı oğu zaman kelimelerle ifade edilmez. ok kk bir hareket onlarca uğraştan daha da avantajlı olabilir. Beden dilinde farkında olmasak da onlarca mesaj veriyoruz karşı tarafa. Satışta...Devamını Oku »

Kişisel Gelişim(Çevrenizde Olumlu İzlenim Bırakacak Beden Dili İpuçları)

Kişisel Gelişim(Çevrenizde Olumlu İzlenim Bırakacak Beden Dili İpuçları)

Çevrenizde Olumlu İzlenim Bırakacak Beden Dili İpuçları 1. Göz ilişkisi: İnsanların yüzüne bakanlar, diğerlerinden daha çok hoşa gider. 2. Yüz ifadesi: Canlı olun. Olabildiğiniz kadar sıcak ve dostça tebessüm edin. Yüzünüz çevreye olan ilgiyi yansıtsın. 3. Baş hareketleri: Karşınızdaki iletişim halindeyken sık sık başınızı aşağı yukarı hareket ettirerek onu anladığınızı ve dinlediğinizi hissettirin. Başınızı hafif dik tutun. 4. Jestler: aşırıya kaçmadan jestlerinizi kullanın. Ellerinizi cebinizde tutmaktan ve kollarınızı kavuşturmaktan ya da ellerinizle ağzınızı kapatmaktan kaçının. Açık ve anlaşılır jestleri kullanın. 5. Postür (Beden Duruşu): Ayaktaysanız dik durun. Oturuyorsanız sandalye ya da koltuğunuzu tam olarak doldurun ve arkanıza yaslanın. Birisi ile konuşurken ya da birisi doğrudan sizinle konuşurken hafif eğilin ve ilginizi hissettirin. 6. Mesafe: İnsanlarla iletişim halindeyken daima onlara rahatsızlık vermeyecek, yakınlıkta durmaya gayret edin. 7. Yöneliş: Daima konuştuğ...Devamını Oku »

1 2 3
Yukarı Çık